Kawa Inka- kawa dobra dla dziecka

Dziecko chce naśladować zachowania rodziców. Przy posiłkach często się tak zdarza, że pragnie próbować wszystko to, co spożywa rodzic. Żeby można było zaspokoić jego ciekawość na kawę, warto zaopatrzyć się w sprawdzony produkt. Kawa Inka (https://www.bee.pl/kawa-zbozowa-inka-orkiszowa-100-g-bio_p997974.html) od lat jest ulubionym artykułem spożywczym rodziców, często podawana dziecku ma nie tylko przyjemny smak, ale także bogata jest w błonnik pozytywnie wpływający na układ pokarmowy. Wyrób ten nie ma w sobie kofeiny jak zwykła kawa, jest zrobiony z prażonych nasion zbóż. Nie brakuje w nim zdrowych składników, między innymi magnezu, który czuwa nad prawidłowym działaniem układu nerwowego i pracą mózgu. Każdemu dziecku jest w stanie dać dużo energii, napój wypity rano pozwoli czuć sytość przez wiele godzin w trakcie nauki i zabawy. Regularne spożywanie to szansa na zachowanie zdrowia na dobrym poziomie, zapobiega chorobom cywilizacyjnym, między innymi otyłości.

Dietetyczny napój nie tylko dla dziecka

Nadwaga dotyka coraz więcej osób, szukanie bezpiecznych sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów jest częstą praktyką spotykaną w niejednym domu. Obecnie taki problem dotyka całe rodziny, kawa Inka przez to, że zawiera dużą ilość błonnika, jest właściwym produktem, który warto spożywać w czasie odchudzania. Jego naturalność sprawia, że jest ona odpowiednia i dla rodzica, i dla dziecka. Warto ją pić szczególnie rano, gdy trzeba użyć dobrych jakościowo składników diety, bogatych w witaminę B, fosfor czy selen. Stosowany jako dodatek do zdrowej diety, zawierającej świeże pożywne warzywa, może dać dobre rezultaty już w krótkim czasie. Nie zawiera on dużo kalorii, należy jednak pamiętać, żeby nie dodawać do niego zbyt dużej ilości cukru, miodu czy innych substancji słodzących, w takim przypadku bowiem zwiększy się jego wartość kaloryczna.

Napój w różnych smakach

W sklepach można zauważyć dużą różnorodność smaków, jeśli klient szuka na półce ten rodzaj napoju, może natrafić między innymi na smak: klasyczny, waniliowy, karmelowy, cynamonowy, korzenny. Kawa Inka w dobrych punktach sprzedażowych najczęściej przeznaczonych dla osób, które chcą zdrowo się odżywiać, dostępna jest także w wersji bez glutenu. Idealnie sprawdzi się w diecie tych, którzy muszą unikać tego alergenu. Do kawy można dodawać różne produkty, najczęściej jest to mleko. Wiele osób szczególnie wegetarianie czy weganie dodają do niej różne napoje roślinne, między innymi mleko sojowe, migdałowe czy ryżowe. W takim przypadku wartość składników odżywczych jest podwójna, jest to wyrób bardziej odżywczy.

Kawa zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com